Co potřebujete pro založení offshore společnosti a proč ji vůbec zakládat?

offshore spolecnost
Jak funguje offshore společnost, co tento pojem znamená a jaké má výhody či nevýhody oproti jiným společnostem?

V prvé řadě si je třeba ujasnit, co to offshore společnost je. Offshore společnost je charakteristická možností podnikání v jiné zemi a především v režimu určitých výhod. Tyto společnosti jsou totiž registrovány ve státech odlišných od místa pobytu vlastníků a mimo oblast jejich podnikatelské aktivity.

Podnikání v daňových rájích

Takovou společnost je možné založit v některém z proslulých daňových rájů nebo v jiných zemích, které nabízí výhodné podmínky v oblasti obchodu. Příkladem států, již jsou často využívány pro zakládání offshore společností jsou například Marshallovy ostrovy, Kajmanské ostrovy, ale také třeba mnohem bližší Gibraltar či Lichtenštejnsko. Zajímavou lokalitou může být také Velká Británie, která patří k zemím, ve které je založení společnosti jednou z nejlevnějších. Podnikání v daňovém ráji, respektive převod svého podnikání do něj, není drahou záležitostí. Vcelku pohodlně se lze dostat na částku kolem 20 tisíc korun. Jako benefit obvykle dostanete bankovní účet v dané zemi a služby nominee, tedy správce majetku v daňovém ráji. Bankovní účet v těchto státech je tak velice často využíván pro svou bezpečnost v anonymitě.

Pomáháme majitelům firem odhalit slabá místa

Je vaše firma chráněna proti každodenním obchodním rizikům? Udělejte si zdarma náš test. Hned budete vědět.

Nízké daně, důraz na ochranu soukromí a anonymita

Důvodů, proč si založit offshore společnost, může být několik. Hlavní výhodou jsou zcela určitě nulové či nízké daně. Společnost je povinna hradit ročně pouze poplatek za svou existenci, ovšem nepodléhá žádným dalším daním jako například dani z příjmu právnických osob. Další předností offshore společnosti je každopádně naprostý důraz na ochranu soukromí a anonymita. V mnoha státech se totiž po společnostech vyžaduje mnohem méně informací a především neexistence obchodního rejstříku, jenž by centrálně vedl veškeré informace o společnostech, dává člověku naprostou diskrétnost při ovládání majetku. Offshore společnost je tedy výhodnou volbou pro ty, kteří chtějí spravovat svůj movitý či nemovitý majetek a nechtějí s ním být veřejně spojováni. S anonymitou jsou také spojeny téměř neexistující kontroly ze strany státních orgánů.

Problémy při získávání veřejných zakázek a menší důvěryhodnost

Na druhou stranu mají offshore společnosti také své nevýhody. Tento typ společnosti totiž není primárně určený a vhodný pro aktivní obchodní činnost, a to z daňových důvodů. Hlavní příčinou jsou totiž smlouvy, které by upravovaly zamezení dvojího zdanění mezi daňovými ráji a vyspělejšími ekonomikami. Tyto smlouvy totiž většinou vůbec neexistují, a tak jsou offshore společnosti v „mezinárodních vodách“, dá se říct, nepodstatné. Anonymita je na tak vysoké úrovni, že je vlastník majetku a struktura společnosti chráněna před veřejností. To je také jeden z důvodů, proč může mít společnost problém například při získávání veřejných zakázek. Nevýhodou může být také menší důvěryhodnost společnosti na trhu.

V neposlední řadě je třeba také pamatovat na povinnosti, které se vyskytnou při zakládání a správě offshore společnosti. Tou nejdůležitější je především udržování sídla v dané zemi, sledování vývoje tamní judikatury a práva, dále placení již zmíněné paušální daně vládě.

Potřebujete poradit?

Foto - Radka

Jsme vám k dispozici.

601 303 666

Po - Pá (9 - 18)

Vyřešíme rizika vaší firmy

Analyzujeme veškerá rizika vaší firmy a odstraníme je.

Podělte se o tento příspěvek

Přidejte se k 1.500+ majitelům firem, kteří odebírají náš magazín

Získáte přístup ke skvělému obsahu, článkům, videím a tipům. Kliknutím na tlačítko souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Prozkoumejte i další příspěvky

Obchod

Jak efektivně oslovovat nové zákazníky?

Jak efektivně oslovovat nové klienty? Jak je to z hlediska práva, na co si dát pozor a na kolik vás může přijít porušení povinností v souvislosti s oslovováním potenciálních zákazníků? Dozvíte se v tomto článku.

ČÍST VÍCE
Scroll to Top
Scroll to Top

Se správným fungováním našich stránek a poskytovaných služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu vyjadřujete souhlas se zásadami cookies.

Přihlaste se