Krizový právník vyřeší i ty nejhorší situace

Někdy se zkrátka stane, že se business nevyvíjí podle vašich představ. V takovou chvíli je namístě minimalizovat škody a vše rychle zaseknout.

Jakmile nastanou potíže, je nezbytné jednat okamžitě

Věcí, které ohrožují podnikání je nespočet. Důležité je mít oči otevřené, včas odhalit hrozící průšvih a ihned reagovat. Sebemenší zaváhání může problémy významně zhoršit. Někdy se ani tak nepovede problém vyřešit a potřebujete pomoc zvenčí. Proto je tu náš krizový právník. Zastavíme šíření problémů a pomůžeme vám se správně rozhodnout, co dál. 

Zařídíme vám krizovou podporu od státu

Pokud se vaše firma dostala do potíží kvůli koronaviru, pomůžeme vám využít státních programů podpory.

Jak z problémů ven

Cesta v podnikání nikdy nevede jen přímo a nahoru. Můžete se dostat do slepé uličky a budete se muset rozhodnout, jak dál. Vše zanalyzujeme a pomůžeme vám najít cestu ven.

Restart firmy

Vždy, když to dává ekonomický smysl, doporučujeme firmu zachovat. Odstraníme problémová místa, vše správně nastavíme a zmáčkneme tlačítko restart.

Ukončení podnikání

Někdy je lepší zabouchnout dveře a skončit v pravý čas, než nechat problémy narůst až do neřešitelné fáze. Zařídíme pro vás likvidaci firmy a nebo její prodej. Správně z pohledu práva.

Také si můžete zdarma otestovat, jaká rizika hrozí vaší firmě.

Poznáte sebe a svoji firmu?

Když dojde na potíže, mnoho podnikatelů a majitelů firem, nechce vidět ani slyšet. "Ta firma je přece moje dítě." nebo "Ono se to přece nějak zvládne.", říkají si. Jenže my z praxe víme, že tento přístup funguje pouze v případě, kdy máte jasnou strategii a krizový plán. Pokud se nezastavíte a zcela racionálně si nevyhodnotíte situaci, neustále se budete točit v kruhu a budete na sebe nabalovat další a další problémy, které nakonec vaše podnikání zahubí.

Honí se vám hlavou některé z těchto myšlenek?

Teprve v tom zlém poznáte, na koho se můžete spolehnout

Krizového právníka využijete, když vám začne téct do lodi. Aby se vaše loď nepotopila, je nezbytné reagovat včas. A když už se ani to nepovede, musíte si být jisti, že umíte plavat. A nebo musíte vědět, že se máte na koho spolehnout. Tím někým je právě náš krizový právník. V případě nouze vám hodíme záchranný kruh. A s čím se na nás můžete obrátit?

Domluvte si s námi konzultaci

Máte ve vaší firmě záležitosti, které by bylo potřeba řešit? Pojďte to s námi probrat. Díky našim dlouholetým zkušenostem a týmu specialistů napříč obory vám určitě budeme mít co hodnotného říct. A pokud už řešíte závažnější problémy, rozhodně na nic nečekejte.

Otestujete si stav vaší firmy

Chcete vědět, jak na tom vaše firma aktuálně je a co jí hrozí? Připravili jsme pro vás bezplatné testy, které vám pomohou odhalit rizika, která vám hrozí. Otestovat se můžete v několika různých oblastech. Také pro vás můžeme připravit komplexní analýzu rizik.

Často kladené otázky, které vás zajímají

Samozřejmě. Díky tomu, že disponujeme týmem právníků, ekonomů i business specialistů, jsme schopni se na vaše podnikání podívat zvenčí, bez jakýchkoliv emocí. Důležité je uvědomit si, že není vždy možné zachránit každou situaci či firmu. Mrtvého koně prostě neoživíte a nikam s ním nedojedete! I tak pro vás ale můžeme minimalizovat negativní následky do budoucna.

V podnikání je správné plánování základem. Bez něj nevíte, na jaký cíl střílíte, a proto se nemůžete trefit. Důležité však je mít i plán pro nenadálé události – krizový plán.

Díky němu budete vědět, jaká opatření musíte udělat, i pokud nastanou nepříjemné okolnosti. Když vy budete už dávno dělat jednotlivé kroky, ostatní budou stále stát a koukat, co se to vlastně děje.

Každý případ začínáme úvodní konzultací. Tu je možné uskutečnit buď osobně, telefonicky nebo přes video hovor. Jakmile pochopíme vaše potřeby, požadavky a alespoň základní stav vaší firmy, vrhneme se od práce. Připravíme pro vás řešení přesně na míru tomu, co potřebujete. Navržené řešení si společně odsouhlasíme a začneme činit konkrétní kroky.

Prodat firmu není ve výsledku umění, pokud víte, co děláte. Největší potíž v praxi je dostat opravdu zaplaceno a vyvarovat se pozdějších nařčení z podvodu a případným žalobám. Pokud prodej firmy budete řešit s naší pomocí, postaráme se o to, aby se nic podobného nedělo.

Plošné snižování nákladů je z naší zkušenosti velmi špatný nápad. Vždy analyzujeme nejvýnosnější část podnikání, a tu se snažíme co nejméně osekat tak, aby tato plodná větev dále nesla ovoce. A pokud najdeme větve, které jsou již dávno uschlé, ty může klidně uříznout.

Rozhodně ano. Pokud chcete mít zdravou firmu, je potřeba se o ni také starat. Pokud budete muset plnit nevýhodné smlouvy a platit přemrštěné ceny, je to cesta spíše do pekla. Obzvlášť se to pak projeví v období krizových situací, kdy vás podobné smlouvy mohou stahovat ke dnu. Nemusíte hned pálit mosty. Se stávajícími obchodními partnery usedněte ke stoly a vyjednejte si lepší podmínky. Můžete výrazně ušetřit.

Domluvte si s námi konzultaci

Naši specialisté jsou připraveni řešit vaše požadavky. Abychom vás mohli kontaktovat a pomoci vám, je nutné vyplnit tento formulář.

Scroll to Top
Scroll to Top

Se správným fungováním našich stránek a poskytovaných služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu vyjadřujete souhlas se zásadami cookies.

Přihlaste se