Krizový právník vyřeší i ty nejhorší situace

Někdy se zkrátka stane, že se business nevyvíjí podle vašich představ. V takovou chvíli je namístě minimalizovat škody a vše rychle zaseknout.

Jakmile nastanou potíže, je nezbytné jednat okamžitě

Věcí, které ohrožují podnikání je nespočet. Důležité je mít oči otevřené, včas odhalit hrozící průšvih a ihned reagovat. Sebemenší zaváhání může problémy významně zhoršit. Někdy se ani tak nepovede problém vyřešit a potřebujete pomoc zvenčí. Proto je tu náš krizový právník. Zastavíme šíření problémů a pomůžeme vám se správně rozhodnout, co dál. 

Zařídíme vám krizovou podporu od státu

Pokud se vaše firma dostala do potíží kvůli koronaviru, pomůžeme vám využít státních programů podpory.

Jak z problémů ven

Cesta v podnikání nikdy nevede jen přímo a nahoru. Můžete se dostat do slepé uličky a budete se muset rozhodnout, jak dál. Vše zanalyzujeme a pomůžeme vám najít cestu ven.

Restart firmy

Vždy, když to dává ekonomický smysl, doporučujeme firmu zachovat. Odstraníme problémová místa, vše správně nastavíme a zmáčkneme tlačítko restart.

Ukončení podnikání

Někdy je lepší zabouchnout dveře a skončit v pravý čas, než nechat problémy narůst až do neřešitelné fáze. Zařídíme pro vás likvidaci firmy a nebo její prodej. Správně z pohledu práva.

Také si můžete zdarma otestovat, jaká rizika hrozí vaší firmě.

Poznáte sebe a svoji firmu?

Když dojde na potíže, mnoho podnikatelů a majitelů firem, nechce vidět ani slyšet. "Ta firma je přece moje dítě." nebo "Ono se to přece nějak zvládne.", říkají si. Jenže my z praxe víme, že tento přístup funguje pouze v případě, kdy máte jasnou strategii a krizový plán. Pokud se nezastavíte a zcela racionálně si nevyhodnotíte situaci, neustále se budete točit v kruhu a budete na sebe nabalovat další a další problémy, které nakonec vaše podnikání zahubí.

Honí se vám hlavou některé z těchto myšlenek?

Teprve v tom zlém poznáte, na koho se můžete spolehnout

Krizového právníka využijete, když vám začne téct do lodi. Aby se vaše loď nepotopila, je nezbytné reagovat včas. A když už se ani to nepovede, musíte si být jisti, že umíte plavat. A nebo musíte vědět, že se máte na koho spolehnout. Tím někým je právě náš krizový právník. V případě nouze vám hodíme záchranný kruh. A s čím se na nás můžete obrátit?

Příprava krizového plánu

Každá, opravdu každá firma by měla mít krizový plán. Pokud totiž nastanou nenadálé okolnosti, víte přesně, co máte dělat. Zatímco ostatní budou jen stát a koukat.

Odstranění zbytečných nákladů

Pokud se situace v podnikání nevyvíjí úplně tím nejlepším směrem, je nutné hledat úspory. Vše musíte správně promyslet, abyste si nepodřezali větev do budoucna. 

Optimalizace lidských zdrojů

Úspěšná firma musí být efektivní. Je třeba podívat se kriticky na náklady na zaměstnance. Optimalizace, zeštíhlování a automatizace vám může hodně ušetřit.

Zrušení nevýhodných smluv a závazků

V době hojnosti se mnoho věci neřeší. Když přijde na lámání chleba a hledání úspor, často narazíme na nevýhodné, obtížně vypověditelné smlouvy. Ty je třeba ihned vyřešit.

Vymáhání pohledávek a jiných nároků

Kvalitní vymáhací proces pohledávek ve firmě dělí ty, kteří se dostanou do druhotné platební neschopnosti a ty, kteří vše ve zdraví přežijí. Dobré je, že vymáhání můžete nechat na nás.

Restart firmy

Když se firmě dlouhodobě nedaří, je třeba provést analýzu celého podnikání a vyhodnotit si, zda stále dává smysl. Pokud ano, je nutné provést nezbytné úpravy a restartovat.

Prodej firmy nebo majetku

V případě, že má firma potíže s cash flow, je nutné zvážit potřebnost některého majetku a ten, který nepotřebujeme zpeněžit. Stejně tak je možné prodat celou firmu. S tím vám pomůžeme.

Řešení trestních záležitostí

Pozice managementu a statutárních orgánů je někdy velmi choulostivá a třeba i jen nedbalostí se mohou vystavit trestnímu stíhání.  Naši advokáti pomohou vše řešit.

Vyjednávání s investory a věřiteli

Když situace dospěje do fáze, že nejste schopni plnit všechny své závazky, je velmi důležité stále komunikovat. Pomůžeme vám při jednání s věřiteli a investory.

Podání insolvenčního návrhu

Pokud si společně vyhodnotíme, že situace je opravdu kritická, je povinností statutárního orgánu podat na firmu insolvenční návrh. Ten vytvoříme za vás.

Ukončení a likvidace firmy

Formálně zlikvidovat firmu, aby to bylo správně a nehrozil vám žádný postih, je někdy pěkný oříšek. Vše důkladně připravíme tak, abyste nebyli ohroženi trestním postihem.

Umíme toho ještě mnohem víc...

Věcí, se kterými firmám pomáháme je ještě mnohem víc. Nejen, že pro vás odhalíme rizika, která mohou vaši firmu ohrožovat, ale také vám můžeme připravit strategii pro další rozvoj a růst.

Domluvte si s námi konzultaci

Máte ve vaší firmě záležitosti, které by bylo potřeba řešit? Pojďte to s námi probrat. Díky našim dlouholetým zkušenostem a týmu specialistů napříč obory vám určitě budeme mít co hodnotného říct. A pokud už řešíte závažnější problémy, rozhodně na nic nečekejte.

Otestujete si stav vaší firmy

Chcete vědět, jak na tom vaše firma aktuálně je a co jí hrozí? Připravili jsme pro vás bezplatné testy, které vám pomohou odhalit rizika, která vám hrozí. Otestovat se můžete v několika různých oblastech. Také pro vás můžeme připravit komplexní analýzu rizik.

Často kladené otázky, které vás zajímají

Samozřejmě. Díky tomu, že disponujeme týmem právníků, ekonomů i business specialistů, jsme schopni se na vaše podnikání podívat zvenčí, bez jakýchkoliv emocí. Důležité je uvědomit si, že není vždy možné zachránit každou situaci či firmu. Mrtvého koně prostě neoživíte a nikam s ním nedojedete! I tak pro vás ale můžeme minimalizovat negativní následky do budoucna.

V podnikání je správné plánování základem. Bez něj nevíte, na jaký cíl střílíte, a proto se nemůžete trefit. Důležité však je mít i plán pro nenadálé události – krizový plán.

Díky němu budete vědět, jaká opatření musíte udělat, i pokud nastanou nepříjemné okolnosti. Když vy budete už dávno dělat jednotlivé kroky, ostatní budou stále stát a koukat, co se to vlastně děje.

Každý případ začínáme úvodní konzultací. Tu je možné uskutečnit buď osobně, telefonicky nebo přes video hovor. Jakmile pochopíme vaše potřeby, požadavky a alespoň základní stav vaší firmy, vrhneme se od práce. Připravíme pro vás řešení přesně na míru tomu, co potřebujete. Navržené řešení si společně odsouhlasíme a začneme činit konkrétní kroky.

Prodat firmu není ve výsledku umění, pokud víte, co děláte. Největší potíž v praxi je dostat opravdu zaplaceno a vyvarovat se pozdějších nařčení z podvodu a případným žalobám. Pokud prodej firmy budete řešit s naší pomocí, postaráme se o to, aby se nic podobného nedělo.

Plošné snižování nákladů je z naší zkušenosti velmi špatný nápad. Vždy analyzujeme nejvýnosnější část podnikání, a tu se snažíme co nejméně osekat tak, aby tato plodná větev dále nesla ovoce. A pokud najdeme větve, které jsou již dávno uschlé, ty může klidně uříznout.

Rozhodně ano. Pokud chcete mít zdravou firmu, je potřeba se o ni také starat. Pokud budete muset plnit nevýhodné smlouvy a platit přemrštěné ceny, je to cesta spíše do pekla. Obzvlášť se to pak projeví v období krizových situací, kdy vás podobné smlouvy mohou stahovat ke dnu. Nemusíte hned pálit mosty. Se stávajícími obchodními partnery usedněte ke stoly a vyjednejte si lepší podmínky. Můžete výrazně ušetřit.

Domluvte si s námi konzultaci

Naši specialisté jsou připraveni řešit vaše požadavky. Abychom vás mohli kontaktovat a pomoci vám, je nutné vyplnit tento formulář.

Scroll to Top
Scroll to Top

Se správným fungováním našich stránek a poskytovaných služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu vyjadřujete souhlas se zásadami cookies.

Přihlaste se